Czy Dżoana Krupa jest topmodelką?

10/21/2014
Tydzień temu na kanapie Kuby Wojewódzkiego zasiadła Zuza Bijoch, polska topmodelka, która zawrotną karierę rozpoczęła w wieku 13 lat, a na swoim koncie ma między innymi kampanię Prady i okładkę meksykańskiego wydania magazynu Vogue. Zuzę dobrze jest nie tylko oglądać, ale również słuchać, co udowodniła zręcznie lawirując między pociskami - często idiotycznych - pytań Kuby oraz celnymi uwagami na temat świata modelingu. 
- Jest stereotyp głupiej modelki.
- Tak.
- Po co jest inteligencja modelce?
- Potrzebna?
- Tak.
- Modelce?
- A jest potrzebna?
- Modelce? Nie. Topmodelce? Tak.
W tym momencie na widowni ktoś odruchowo zabił brawo, a ja zawtórowałam mu przed ekranem komputera. Oprócz pytań o matrymonialne oferty składane przez obcych mężczyzn Zuzie oraz szalone nowojorskie imprezy, na pierwszy plan dyskusji wysunął się problem nadużywania w Polsce terminu "topmodelka". Widać gołym okiem, że Zuzanna ma poczucie swojego miejsca w modelingu, doskonale wie, jak wysoko poszybowała jej kariera i dlatego nie kokietuje przesadną skromnością i nie chowa się pod maksymą "jestem sławna, bo tak wyszło". Otwarcie wymienia nazwiska topmodelek, którymi może poszczycić się Polska, lecz stanowczo zaprzecza przypisywaniu tego miana prowadzącej polską edycję Top Model. Sama pracowałam w modelingu na tyle długo, by wyłapać różnicę bez większego kłopotu, lecz przypuszczam, że dla przeciętnego pana Władysława, który zamiast Vogue'a kupuje w Biedronce Kropkę TV z Dżoaną na okładce, to właśnie spory biust i wydęte usta wyznaczają kanon urody topmodelki. No przecież jest znana, prawda? Prowadzi program o modelingu, którego jest jurorką, pracuje zagranicą i regularnie gości na łamach polskich magazynów.

Absolutnie nie próbuję uchodzić za złośliwą ani tym bardziej urazić pani Krupy. Proszę tylko, żebyście spojrzeli na poniższe zdjęcia i znaleźli, hm, minimum trzy różnice:

11 komentarzy:

 1. Hahaha Dżoana <3 Ale no, różnice gołym okiem widać, i to nie tylko na tej okładce ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. brawo to ja teraz Tobie biję :))))))) żeby tylko ten pan Władysław , czyli notabene większa część społeczeństwa również zauważyli tę .. subtelną różnicę..

  OdpowiedzUsuń
 3. nie znam się na modelingu, ale wydaje mi się, że porównanie okładki playboya z vogue'm nie jest zbyt sprawiedliwe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grunt, żeby ukazało różnicę.

   Usuń
  2. a czy prawdziwa Top Modelka znalazłaby się na okładce playboya?
   Jakoś nie wyobrażam sobie Zuzy Bijoch, Sashy Luss czy Anji Rubik..

   Usuń
  3. A ja uwazam ze jest sprawiedliwe, bo niestety Joanna moze sie tylko takimi pochwalic :p

   Usuń
 4. powinno być "obrażać pani Krupy" a nie "panią Krupę"

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobrze, że Zuzanna Bijoch odważnie mówi o swojej pozycji, zapracowała na nią uczciwie i bardzo szkoda, że ludzie uważają to za objaw samouwielbienia. Jeżeli ktoś ma minimalne pojęcie o świecie mody, to wie, że Krupa nie jest top modelką.. właściwie sama nie wiem, jak podsumować jej działalność, tylko słowo celebrytka przychodzi mi do głowy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyrażenie "wyniuchać" powinno być w cudzysłowie ze względu na to, iż jest to kolokwializm. Słowa potoczne w pracy ZAWSZE pisane są w cudzysłowie, chyba, że jest to specjalny zabieg stylistyczny. Tu jednak jest to typowy błąd ze względu na ogólną wymowę twojego "artykułu" - początek w jednej stylistyce, a potem "kwiatuszek językowy" w postaci "wyniuchania". Warto zachować minimalną poprawność stylistyczną. Na koniec chcę też delikatnie przypomnieć, iż nazwy magazynów, bądź programów telewizyjnych także wymagają pisania ich w cudzysłowie. Aby zauważyć takie błędy starczy przeczytać kilka genialnych artykułów Joanny Podgórskiej, a potem przez przypadek wpaść na taki pseudo-twórczy blog. Pozdrawiam i życzę rychłej poprawy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
SZABLONY RZECZYLADNIEJSZE.PL