Najpiękniejsze okładki

5/28/2014
26 maja 2014 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie już po raz dwunasty nagrodzono najlepsze polskie okładki prasowe. Główną nagrodę w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront zdobył dziennik Rzeczpospolita za numer 36 z 2013 roku.
Konkurs GrandFront to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Jest miejscem prezentacji najbardziej twórczych, pomysłowych i profesjonalnie przygotowanych okładek gazet i czasopism, a nagroda od lat sygnuje pomysły, które wyznaczają jakość w redagowaniu graficznym prasy na kolejny rok.
Do rywalizacji o miano najlepszej okładki 2013 roku stanęło 219 redakcji gazet i czasopism, które zgłosiły 447 prac w 8 kategoriach dla prasy drukowanej. O miano najlepszych walczyły zarówno pisma o zasięgu ogólnokrajowym, jak i lokalnym. Najwięcej prac wpłynęło w kategorii czasopism hobbystycznych (115)  oraz branżowych (68). Już po raz drugi do Konkursu przyjmowano także zgłoszenia do nagrody dla wydań elektronicznych gazet i czasopism, a także zanajlepszą publikację przeznaczoną na urządzenia mobilne.
Zwycięzców Konkursu wyłoniło trzydziestoosobowe Jury, w którym zasiadają uznani twórcy grafiki prasowej - dyrektorzy artystyczni, wykładowcy uczelni plastycznych, fotograficy oraz wydawcy. Jak podkreślają przedstawiciele Jury, wybór tegorocznych laureatów wywołał wiele emocji i był poprzedzony długimi dyskusjami.
ŹRÓDŁO: http://www.grandfront.pl/

Poniżej możecie podziwiać nagrodzone okładki. Pierwsze miejsce zajęła dziwacznie wygięta sylwetka Anji Rubik, drugie przepiękna Magdalena Frąckowiak w (zasłużonej) koronie, a na dole podium jury umieściło subtelną podobiznę Małgorzaty Beli, zdobiącą pierwszy numer Harper's Bazaar Polska. 


Informacja o wynikach konkursu rozbudziła moją ciekawość i utonęłam na dobre kilka godzin w morzu kolorowych okładek - głównie zagranicznych. Większość z nich odróżniała jedynie uroda modelki, a sam zamysł artystyczny był bardzo zbliżony (ładna buzia, prosta poza, niewulgarna nagość), jednak myślę, że udało mi się wyłowić dla was kilka prawdziwych perełek. 12 komentarzy:

 1. Właściwie nie podoba mi się ostatnia - ciekawy pomysł, ale dół wygląda nieco dziwnie. Najlepsza okładka - dla mnie Anja Rubik z drugiego w kolejności prezentowanego magazynu. Nie jestem wielką fanką jej urody, ale potrafi mnie zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam okładkę Elle z Magdaleną Frąckowiak w koronie oraz bardzo prostą okładkę Harper's Bazaar z Nicole Kidman, jak dla mnie to prawdziwa perełka wśród okładek

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna Małgosia Frąckowiak ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. masz chyba słabość do okładek z Darią Werbowy? :) Piękne są!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Czekałam, aż ktoś to zauważy ;) Uwielbiam naturalność Darii.

   Usuń
 5. Ja od dawna uwielbiam Magdę Frąckowiak, jest przepiękna! ♥
  Ślicznie wygląda w tej koronie!
  Mocno jej kibicuję!

  OdpowiedzUsuń
 6. lubię okładki, które ocierają się o dzieła sztuki : ) te pokazane przez Ciebie zdecydowanie coś w sobie mają!

  OdpowiedzUsuń
 7. najlepsze w jakimś konkursie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacja jest w poście: konkurs GrandFront 2014

   Usuń
 8. Ta ostatnia jest super! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta ostatnia jest super! :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
SZABLONY RZECZYLADNIEJSZE.PL